1. Kirjelda mulle oma soovi

Esimeseks sammuks Sinu projekti valmimisel on oma soovide kirjeldamine. Selle alusel saan ma ära kaardistada Sinu vajadused ning eeldatava tööaja ehk projekti maksumuse.

2. Alustan veebilehe ehitusega

Peale projekti kaardistamist saan alustada veebilehe ehitusega. See algab disaini valikuga ning seejärel lisan vajaliku funktsionaalsuse. Kui need tegevused on tehtud, siis saame alustada järgmise sammuga.

3. Tegelemine detailidega

Nüüd saan alustada detailidega, milleks võivad olla Sinu erisoovid või muudatused, mida soovid ellu viia. Need detailid on kaardistatud ära meie esimeses tööprotsessi osas või on tekkinud vahepeal arenduse käigus.

4. Tagasiside

Siinkohal on Sinu kord projekt üle vaadata ning veel viimased soovid edastada. Olgu nendeks juurdearendused või olemasoleva muutmine. Näiteks värvide vahetamine, funktsionaalsuse lisamine jne. Ühesõnaga Sina otsustad.

5. Viimistlemine

Nüüd on minu kord jälle projekt “korda” teha, et sulle üleandes oleks kõik tipp-topp. Tihti tekivad arenduse muudatused, funktsionaalsus, mida ei kasuta või juurdearendused. See kõik tuleb nüüd eemaldada.

6. SEO kirjete lisamine

Viimase sammuna lisan SEO kirjed, mis aitavad sinu veebilehel otsingumootorites nähtav olla orgaaniliselt. Selleks tuleb vastavad kirjed lisada igale leheküljele, tootele, postitusele ning vajadusel ka kasutatud meediale (olulised pildid, videod jne).

7. Projekt on valmis

Ja sellega on Sinu projekt valmis ning mina annan selle Sulle üle. Sina saad seejärel oma lehekülje nähtavaks teha ning alustada äriga.

8. Haldamise juhendamine (1,5h)

Kindlasti on sul vaja lisada juurde töökäigus materjale, lehekülgi jne oma veebilehele. Selleks saan viia läbi kiirkoolituse põhielementidest (postitused, leheküljed, tooted, meedia), et oskaksid tulevikus lehekülge värskena hoida.

Selleks, et teekond Sinu ideest kuni valmimiseni oleks selge nii Sulle kui ka mulle, tuleb paika panna reeglid. Järgnevalt toon välja 3 reeglit:

1. Töötan 1 projekt korraga

Olen valinud lähenemise, kus töötan vaid 1 projekt korraga. Ning selleks projektiks on Sinu veebileht. Sedasi saan pühenduda just Sinu projektile ning vastata vaid Sinu küsimustele. Sinu veebileht valmib kiiremini, kui kommunikatsioon on paigas!

2. Projekt peaks valmima maksimaalselt 2 nädala jooksul

Kui kõik läheb ajaplaani kohaselt, siis valmib Sinu projekt 2 nädalaga. Kui jaotada seda veelgi laiali, siis esimesel paaril päeval toimub üldine ehitus ning seejärel vastavalt Sinu soovidele muudatuste tegemine ja veebilehe korrastamine. Kõige viimase sammuna toimub SEO kirjete lisamine ning lehe nähtavaks tegemine otsingumootoritele ning vajadusel juhendamine haldamise osas.

3. Töötan tunnihinna alusel

Selleks, et Sina kui töö tellija ei teeks mõttetuid kulutusi veebilehe arenduse peale töötan mina tunnihinna alusel. On tõestatud, et kui töö käib tunnihinna alusel, siis klient (ehk Sina) mõtleb rohkem kaasa ning proovib samuti välja selgitada parima võimaliku lahenduse. Veebilehe hinna võib kõrgustesse ajada just see viimane “nokitsemine” detailide kallal, millel tegelikult kliendi jaoks suurt kaalu ei olegi, vaid nii öelda “sest omanik tahtis” või “omanik arvas”. Usu mind, lihtsuses peitub võlu!