WordPress sobilik pildi formaat, maht ja suurus

Tere veebihuviline! Selles postituses tutvustame erinevaid pildiformaate ja räägime milline pildiformaat, maht ja suurus on teie WordPressi veebilehele sobilikud.

1. Pildiformaadid: JPEG, PNG ja WebP

Pildiformaate on mitmeid, kuid WordPressi veebilehe jaoks on soovitatav kasutada kolme pildiformaati: JPEG, PNG ja WebP.

JPEG on hea fotode ja piltide jaoks. JPEG pakub head tasakaalu pildikvaliteedi ja failisuuruse vahel.

PNG on soovitav kasutada siis, kui vajate läbipaistvat tausta või maksimaalset kvaliteeti. PNG pildid säilitavad pikslite täpsed värvid, mis on eriti oluline graafikaga rikastatud elementide jaoks. PNG failid on tavaliselt suuremad kui JPEG, seega jälgige faili suuruseid ning kasutage neid seal, kus vaja kuvada kõrget kvaliteeti.

WebP on uuem pildiformaat, mis pakub tavaliselt paremat kvaliteeti ja väiksemat failisuurust võrreldes JPEG ja PNG failiformaatidega.

2. Pildi maht ja suurus

Pildi maht ja suurus mõjutavad veebilehe kiirust ja laadimisaega. Liiga suured pildifailid võivad veebilehe aeglaseks teha, mille tulemusena võivad kasutajad vältida antud veebilehe külastamist.

Optimeerige oma pilte ennem nende üleslaadimist WordPressi. Oluline on jälgida, et faili mahu vähendamisega ei langeks oluliselt pildikvaliteet.

Lihtne viis vähendada pildi mahtu on kohe pilt õigesse mõõtu lõigata, vastavalt sellele kuidas neid veebilehel kuvatakse. Sageli on fotograafi poolt tehtud fotod väga suure pikslite arvuga (nt 3840 x 2160 pikslit) aga veebileht on vaid 1400px lai, seega oleks mõistlik see kohe väiksemaks teha.

Soovitatav on hoida pildi maht alla 0.2MB

3. Pildi kvaliteet

Veenduge, et pildi optimeerimisel säiliks pildi kvaliteet ning veebilehel näeks see selge ja hea välja.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et õige pildiformaat, maht ja suurus on olulised, et tagada teie WordPressi veebilehe kiire laadimine, optimaalne kasutajakogemus ja parim võimalik kvaliteet. Optimeerige oma pilte enne nende üleslaadimist ja jälgige nende mõju veebilehe kiirusele.