Kuidas tõlkida WordPress leheküljel üksikuid sõnasid?

Tere tere veebilhuviline! Loe edasi, et teada saada, kuidas tõlkida üksikuid sõnasid oma WordPress leheküljel kasutades Loco Translate pluginat. Tegemist on väga hea WordPress lehekülje kaaslasega, mille abil saad oma teema või mis tahes teise plugina tõlkeid kohandada ilma suure vaevata. Aga nüüd asja juurde. Antud juhendi ilmestamiseks kasutan enda kodulehel olevat näidet, kus postituste all kuvab inglise keeles “Previous Post” ja “Next Post”. Soovin need tõlkida eesti keelde.

Pilt 1. Soovin Loco Translate abil tõlkida järgmised sõnad eesti keelde

1. Paigalda Loco Translate plugin

Plugina paigaldamiseks mine oma veebilehe administratsioonivaates PLUGINAD > LISA UUS ja otsi Loco Translate. Paigalda plugin ja aktiveeri.

2. Tee kindlaks, mis vaja tõlget (kas veebilehe teema või plugin)

Minnes edasi sissejuhatuses toodud näite juurde, siis tegemist on minu kasutusel oleva teema tõlke puudusega. Kuna “Previous Post” ja “Next Post” on kasutusel oleva teema sõnad, siis tuleb mul Loco Translate abil luua teema juurde nendele sõnadele eesti keelsed tõlked.

3. Loo tõlkefail Loco Translate abil

  • Mine adrministratsioonivaates LOCO TRANSLATE
  • Seejärel näed kõiki teemasid ja pluginaid, mida saad tõlkida.
Pilt 2. Loco Translate näitab kõiki teemasid ja pluginaid, mida saad tõlkida
  • Minu lehel on kasutusel teema nimega Masonry Blog, seega avan selle ning loon tõlke faili.
    • Mõnedel pluginatel ja teemadel on loodud juba tõlkefailid. Neid saad avada ja täiendada.
Pilt 3. Tõlkefaili loomiseks vajuta “New Language”
  • Seejärel vali kodulehel kasutusel olev keel
  • NB! Tõlkefaili asukohaks soovitame märkida valikust “Custom”, mis tagab selle, et tõlgitava teema (või plugina) ja Loco Translate enda uuendusega ei kao ära juba tehtud tõlked!
Pilt 4. Uue tõlkefaili seadistamine

4. Alusta tõlkimisega

Kui sul on eelnevad sammud tehtud, siis saadki alustada tõlkimisega. Kõige lihtsam on kasutada otsingut tõlgitavale sõnale. Ning peale tõlke salvestamist peaksid juba lehel nägema uut tõlget.

Pilt 5. Soovitava sõna tõlkimine
Pilt 6. Uus tõlge on peale salvestamist nähtav leheküljel

Märkus: Kuna WordPress ja ka pluginad pidevalt uuenevad, siis võib sinu vaade erineda juhendis olevast. Juhendi tegemise hetkel oli Loco Translate 2.4.6.